Grupa FYI
Grupa FYI Commercial Consulting

Firma FYI powstała w 2008 roku jako efekt wieloletnich doświadczeń na rynku polskim nieruchomości. Założycielami firmy są: Rafał Renduda i Łukasz Wysocki. W 2009 roku do zespołu FYI dołączył Szymon Kościuszko. W naszej działalności przywiązujemy szczególną wagę do indywidualnego podejścia do każdego zlecenia.

Grupa FYI to dynamicznie rozwijający się zespół najlepszych specjalistów.

KIM JESTEŚMY?

 

Firma FYI powstała w 2008 roku jako efekt wieloletnich doświadczeń na rynku polskim nieruchomości. Pierwotnie działalność firmy nakierowana była na świadczenie profesjonalnych usług doradczych dla firm deweloperskich z segmentu rynku mieszkaniowego. Obecnie FYI jest właścicielem marki FYI RE Independent Consultants – konsultanci rynku nieruchomości mieszkaniowych, FYI Real Estate– profesjonalne agencja nieruchomości zajmująca się przede wszystkim obrotem gruntami oraz mieszkaniami na ryku pierwotnym i wtórnym oraz FYI Commercial Consulting – konsultanci rynku powierzchni biurowych, handlowych i magazynowych.

Założycielami firmy są: Rafał Renduda i Łukasz Wysocki.

 

Rafał Renduda
Od 2002 roku związany jest z rynkiem nieruchomości. Karierę zawodową rozpoczynał w Work Service Sp. z o.o. – Agencji Pośrednictwa Pracy w Krakowie. W maju 2002 roku odbył prawie roczną praktykę w Biurze Obrotu Nieruchomości „Tryjański”, gdzie przygotowywał się do wykonywaniu zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami. W latach 2003-2006 pracował jako licencjonowany pośrednik w Międzynarodowej Agencji Nieruchomości Ober-Haus. Zajmował się tam organizacją, prezentacją oraz sprzedażą nieruchomości. Przygotowywał analizy i raporty z rynku nieruchomości, a także przeprowadził kilkadziesiąt transakcji. W latach 2006-2008 w wyżej wymienionej firmie został zastępcą menedżera zespołu w dziale analiz i przygotowywania projektów deweloperskich. Do jego zadań należało: nadzór i kontrola nad poszczególnymi etapami procesu deweloperskiego i procesu sprzedaży, doradztwo architektom, agencjom reklamowym przy projektach inwestycyjnych, współpraca z prasą w zakresie rynku nieruchomości. Przygotowywał i wprowadził do sprzedaży kilka projektów na terenie całego kraju.
Rafał Renduda jest absolwentem Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie o specjalności ekonomika nieruchomości i procesu inwestycyjnego. Posługuje się językiem angielskim i niemieckim w stopniu komunikatywnym. Od 2003 roku posiada licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami (nr 3929).

 

Łukasz Wysocki
pierwsze kroki zawodowe stawiał w Sobiesław Zasada Ltd. w dziale inwestycji deweloperskich. W 2004 roku prowadził tam biuro sprzedaży mieszkań. W latach 2004-2006 pracował w Międzynarodowej Agencji Nieruchomości Ober-Haus. Do jego zadań należało: obsługa klienta, wyszukiwanie powierzchni komercyjnych, analizowanie rynku nieruchomości oraz przygotowywanie raportów i analiz dla inwestorów zagranicznych. W marcu 2006 roku został menedżerem zespołu ds. analiz i projektów deweloperskich w Ober-Haus-Kraków. Zarządzał i koordynował pracę zespołu, jak również przygotowywał i wprowadzał do sprzedaży projekty deweloperskie na terenie całego kraju. Na tym stanowisku nadzorował poszczególne etapy procesu sprzedaży jak również doradzał architektom, deweloperom i agencjom reklamowym przy projektach inwestycyjnych.
Łukasz Wysocki ukończył Akademię Ekonomiczną w Krakowie o specjalności ekonomika nieruchomości i procesu inwestycyjnego. Brał udział w programie English Track (studia w międzynarodowej grupie w jęz. angielskim), a także w programie menedżerskim Master in European Business (MEB) EDHEC Business School Nice. Ukończył ponadto studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości. Posługuje się swobodnie językiem angielskim, a także niemieckim w stopniu komunikatywnym.

 

W 2009 roku do zespołu FYI dołączył Szymon Kościuszko. Jego zadaniem jest rozwijanie działalności firmy związanej z markami FYI Real Estate oraz FYI Commercial Consulting.

 

Szymon Kościuszko
W 2003 roku, zaraz po ukończeniu studiów na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, jako specjalista ekonomiki nieruchomości i inwestycji zaczął prace jako asystent pośrednika w Agencji Nieruchomości Północ. We wrześniu 2005 roku zdobył licencje zawodową pośrednika w obrocie nieruchomościami (nr 5120) i został dyrektorem jednego z krakowskich oddziałów firmy. W latach 2006-2008 jako dyrektor ds. rozwoju organizował sieć biur nieruchomości między innymi w Zakopanem, Wrocławiu, Katowicach oraz Rzeszowie. Po debiucie giełdowym spółki Północ Nieruchomości w 2008 roku został mianowany na stanowisko jej dyrektora generalnego. W między czasie, jako prezes legnickiej firmy Prospector sp. z o. o. zajmował się także zarządzaniem wspólnotami mieszkaniowymi.
W 2008 związał się z Globe Trade Centre, jedną z największych firm deweloperskich w Europie środkowej i wschodniej. Jako dyrektor regionalny był odpowiedzialny za sprzedaż inwestycji mieszkaniowych, a także za komercjalizacje budynków biurowych w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu.
Szymon Kościuszko płynnie posługuje się językiem angielskim oraz językiem niemieckim w stopniu komunikatywnym.

 

NASZE PODEJŚCIE

 

W naszej działalności przywiązujemy szczególną wagę do indywidualnego podejścia do każdego zlecenia. Zakres czynności oraz sposób działania jest dobierany i dostosowywany do potrzeb Klienta. Jesteśmy przygotowani do świadczenia kompleksowej usługi doradczej na każdym etapie transakcji sprzedaży lub zakupu nieruchomości, negocjacji warunków transakcji, doradztwa przy przygotowaniu lokalu mieszkalnego do sprzedaży lub wynajmu, a także na każdym etapie procesu inwestycyjnego związanego z budową i sprzedażą budynków mieszkalnych oraz komercjalizacja budynków biurowych i centr handlowych.